Stadyum önünde saldırıp Beşiktaş’ı kana bulayan PKK’lı teröristler ‘cesaret hapı’ almış

0
358
Stadyum önünde saldırıp Beşiktaş'ı kana bulayan PKK'lı teröristler 'cesaret hapı' almış
Stadyum önünde saldırıp Beşiktaş'ı kana bulayan PKK'lı teröristler 'cesaret hapı' almış
Geçen yıl 10 Ekim’de Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında Vodafone Park’a iki bombalı saldırı düzenleyerek 46 polisi ve vatandaşı katleden, 263 kişiyi de yaralayan PKK’lı teröristlerin saldırı öncesi bölgede keşif yaptıkları ve cesaret hapı aldıkları belirtildi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristler Kadri Kılınç ile Burak Yavuz’un talimatı aynı araçta bulunan kadından aldıkları ve kadının bomba yüklü araçtan inerek Maçka Parkı istikametine gittiği ortaya çıktı.

Hürriyet’in haberine göre,

Binlerce yıl hapis istendi: Saldırıya ilişkin 7’si tutuklu 10 şüpheli hakkındaki soruşturma tamamlandı. Başsavcılığın onayının ardından

Cesaret hapı alıp saldırmışlar

‘Patlamamış 3 el bombası ele geçirildi’: Bombalı saldırının detaylarına da yer verilen iddianamede, saldırının ardından yapılan ilk aramada olay yerine yakın yeşillik alanda ele geçirilen 3 patlamamış el bombasının kontrollü bir şekilde imha edildiği belirtilerek, “Patlama bölgesinde ele geçirilen el bombaları ve silahın, terör örgütü mensuplarınca eylem öncesi kontrol noktalarında kendilerini durduracak güvenlik güçleri ile çatışmaya girme ihtimaline karşı araçta bulundurdukları anlaşılmıştır” denildi.

İki intihar saldırganı da aranıyormuş: İlk bombalı saldırıyı araç ile gerçekleştiren Kadri Kılınç hakkında 2008’de Diyarbakır 5’inci Ağır Ceza Mahkemesince, ikinci eylemi gerçekleştiren Burak Yavuz hakkında ise 2014’de Gaziantep 2’inci Ağır ceza Mahkemesince PKK/KCK silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan hakkında yakalama kararı çıkartıldığı hatırlatıldı.

Bombalı araçta kimliği tespit edilemeyen kadın: Bombalı saldırıya ilişkin kamera görüntülerine ilişkin bilgilere de yer verilen iddianamede, bombalı aracın eylem öncesi Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu çevresinde keşif çalışmaları yaptığı, arka koltukta 3’üncü bir şahsın daha olduğu, şahsın kadın olduğu belirtildi. Bombalı aracın arka kısmında oturan kadın şahsın çok kısa bir süre ekran karesine girip çıktığı, farklı açı ve kameralar detaylı olarak incelendiğinde, açık kimliği tespit edilemeyen kamera açısından çıkan kadın terör örgütü üyesinin Maçka Parkı içerisine girdiği anlatıldı. Kadın terör örgütü üyesinin, mavi kot pantolonlu, koyu renkli mont, koyu renk bere (lacivert) ve kahverengi çantalı, 25-30 yaş aralığında olduğu ifade edildi.

Kadın terörist harekete geçmeleri için talimat verdi: Terör örgütü mensuplarının araç içerisinde iken kendilerince saldırının planlaması ve değerlendirilmesi yapıldıktan sonra Maçka Parkı’na giren kadın terör örgütü mensubunun, Kadri Kılınç ve Burak Yavuz’a harekete geçmeleri konusunda talimat verdiği, Kılınç ve Yavuz’un stadyuma doğru hareket ettiği kaydedildi.

Cesaret hapı kullandılar: İkinci saldırıyı gerçekleştiren Burak Yavuz’un sendeleyip yalpalayarak yürüdüğü dikkate alındığında araçta beklemede iken iki terör örgütü mensubunun da uyuşturucu (cesaret uyarıcı ilaçları) aldıkları belirtildi.

Bombalı saldırıdan sonra şifreli telsiz görüşmesi: İddianamede, sözde Kuzey Alan Karargahı telsiz operatörü terörist Rojhat A/K ile telsiz kod adı tespit edilemeyen (Diyarbakır Ergani kırsalında telsiz kestirmesi alınan) örgüt mensubu arasında 11 Aralık 2016’da yapılan şifreli telsiz görüşmelerine de yer verildi. Şifresi kırılan konuşmalardan bombalı saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü mensuplarının PKK/KCK terör örgütü yapılanmalarından olan “Özel Kuvvetler” olarak belirtilen TAK’a bağlı örgüt mensuplarının olduğunun anlaşıldığı vurgulandı.

İddianamede Bombalı saldırıda 12 aracı ve Gümüşsuyu hizmet binasının zarar gördüğü İETT Genel Müdürlüğü’nün toplam 37 bin 231 Euro ve işçilik bedeli olarak 2 bin 431 TL zararı, Beşiktaş Vodafone Stadı’nda da 429 bin 406 bin USD değerinde zarar oluştuğu ifade edildi.

Teröristlerin iddianamede yer alan telsiz görüşmeleri

TE: Rojhat
ROJHAT: Dinliyorum
TE: Bir not verecektik
ROJHAT: Kimdir?
TE: ?
ROJHAT: Tamam arkadaş
TE: *Şehit+Mahir Zerdeşt şifresi &89’dan*
ROJHAT: O bizim üzerinde durduğumuz yoksa sizin mi üzerinde durduğudur?
TE: Ya ben not veriyorum not.
ROJHAT: Tamam senin verdiğin şifre var ya
TE: Siz üzerinde durmuştunuz
ROJHAT: Tamam bir dakika arkadaş
TE: Tamam
ROJHAT: Tamam devam et
TE: *&89’dan/806, 813 birincisi, 811 ikincisi* (İst/İstanbul)
ROJHAT: Tamam anlaşıldı
TE:*&18’den/461 birincisi* (eylem)
ROJHAT: Tamam anlaşıldı
TE:?
ROJHAT: Şey değil mi *&50’de/756 birincisi* (sizin)
TE: Doğrudur doğru
ROJHAT: Tamam peki *&Batman’dan/40en baştaki varya* ayrıntılı
Te: Bak ben vereyim*&…??(69’DAN)*.
ROJHAT: Arkadaş 6190 LSB’ye geç
TE: Tamam
ROJHAT: *&Batman’dan/40 birincisi*(ayrıntılı) dedim.
TE: Bak *&69’dan/369 birincisi sondan ikinci harfini a yap (yapan) &15/ten/32(arkadaşlar)&Yozgat’tan/804 birincisi, 803 ikincisi, 828 ikincisi, 807 ikincisi, 846 ikincisi, 845ikincisi(Derweş) ve 803 ikincisi, 828 ikincisi, 848 birincisi, 836 ikincisi, 828 birincisi, *(Erdal) anlaşıldı değil mi?
ROJHAT: Doğru arkadaş
TE: Tamam *&50’den/761 ikincisi (sicil) bunlar &32’den/723(özel kuv.)&15’ten/22 birincisi*(alabilir)
ROJHAT: Tamam arkadaş anlaşıldı.
TE: Tamam bir not daha vereyim. *&69’dan/217*son dortharfını çıkar(TAK)
ROJHAT: Tamam o da anlaşıldı.
TE: Tamam üzerinde dursun
ROJHAT: Tamam peki ben bir şey sorayım
TE: Tamam arkadaş notumuz buydu.
ROJHAT: Tamam bak *&24’ten/339 son kelime*
TE: Tamam
ROJHAT: Onu aldınız mı?
TE: Evet arkadaş
ROJHAT: Tamam
TE: *&78’den/44 birincisi*
ROJHAT: Yani bu şekilde farklı değil değil mi?
TE: Yok arkadaş
ROJHAT: Tamam farklı
TE: Yok S. S.
ROJHAT: S. S.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.