Taksim’de Bir Devir Daha Son Buldu!

0
562
Taksim'de Bir Devir Daha Son Buldu!
Taksim'de Bir Devir Daha Son Buldu!

2013 senesinde de ekonomik sebeplerle batma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Beyoğlu Sineması, film dağıtıcısı M3 Film’in Kariyo ve Ababay Vakfı elbirliğiyle kurulan ‘Başka Sinema’ yardımıyla işlemeye devam etmişti. Fakat ekonomik sıkıntıları aşamadığını belirten Beyoğlu sineması, internetten 30 Haziran’da kapanacağını bildirdi.

BEYOĞLU SİNEMASI’NIN AÇIKLAMASI

“Bir süredir sinemanın tekelleşen dağıtım ve seyri zincirleme arasında özgür kalarak sabit kalmaya çalıştık.” diyerek cümleye başlandığı açıklamanın devamı şöyle: giderlerimiz karşılayamaz durumda olduğumuz ve bu gelişen sinema teknolojisini ayak uyduramadığımızdan kurmamız mümkün olmadı. Başka Sinema, 2013’de ki yardımıyla Beyoğlu Sineması’na destek oldu bizi ayakta tutarak bir fedakarlık yaptı. Bugüne kadar geldik. Lakin ödemelerimizi karşılayamıyoruz. Destekçi aradık, bulamadık. Ödemeleri düşürmeye çalıştık, sonuç alamadık. Bu durumda, 1989’dan beri Beyoğlu Sineması sinemaya renk katma çabamızı sürdürmek olanaksız duruma geldi. Beyoğlu Sineması 30 Haziran’da kapanıyor.”

GEÇTİĞİMİZ SENELER DE BEYOĞLUNDA BAĞIMSIZ SİNEMALAR KAPANDI

Geçen senelerde İnci Sineması, Majik Sineması, Alkazar Sineması ve Rüya sineması gibi Beyoğlu’na renk katan birçok bağımsız sinema salonu da ekonomik sıkıntılar nedeni ile kapanmıştı.
sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.