“Tıp Fakültesi taşınmasın”

0
381
"Tıp Fakültesi taşınmasın"
Çapa’da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi çalışanları, hastanenin karşısındaki kaldırım üstüne kurulan iftar sofrasında bir araya geldi. Hastane çalışanları ve çevredeki esnaf, uzun senelerdir burada bulunan binanın taşınmasını istemediklerini, hastanenin uygun yapılandırılmasını istedi. 

Çapa İşadamları Derneği’nin düzenlediği iftarda hastane çalışanları ile öğrenciler ve çevredeki esnaf, bir araya geldi. Hastanenin karşısındaki kaldırımda kurulan iftar sofrasına takriben 200 kişi katıldı. Hastane çalışanları, doktorlar ve çevredeki esnaf, iftar öncesi gazetecilere İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin buradan taşınmasını istemedikleri mesajını verdi.

“Taş yerinde ağırdır”

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Dizdar, uzun senelerdir hastanede ödev yaptığını belirterek, “Biz minimum 100 yıldır buradayız. Hastanemizle, esnafımızla, öğrencilerimizle bir bütünüz. Bu bütünlüğümüzü de Ramazan vesilesiyle bir defa daha söz etmek namına bu sofrayı kurduk. Çapa’nın taşınması söz konusu olmayacaktır. Çapa, Çapa’da Çapa’dır. Taş yerinde ağırdır, hep böyle denilmiştir. Vatandaş Çapa’yı bilir. Buradaki binaları islerlerse yenilesinler, istemezlerse yenilemezler. Biz zaten böyle hizmet vermeye alışmışız. 5 yıldızlı yapsanız bu kaliteyi alamazsınız” dedi.

 “Yerinde yapılandırılsın”

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahiliye mütehassısı Dr.Kerim Özcan ise, “40 senedir burada(hastanede görevliyim). Hastanenin taşınmasını hiç istemiyorum” diye konuştu. öte yandan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri de hastanenin taşınmasını istemediklerini belirterek, yerinde yapılandırılmasını istedi.

 “Hastanenin taşınmasını istemiyoruz”

İftar programını düzenleyen Çapa İşadamları Derneği Başkanı Timerkan Altuğ, laf konusu hastanenin 400 yıllık olduğunu ve burada çalışanların, çevredekilerle bütünleştiğini ve hastanenin taşınmasını istemediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı duyurmuştu 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, söz konusu hastanenin 4 sene içinde Hasdal’daki yeni yerine taşınacağını duyurmuştu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.