Ümit Özdağ: ‘Türk ordusu bir parti ordusuna dönüştürülmeye çalışılıyor’

0
374
Ümit Özdağ: 'Türk ordusu bir parti ordusuna dönüştürülmeye çalışılıyor'
Ümit Özdağ: 'Türk ordusu bir parti ordusuna dönüştürülmeye çalışılıyor'
MHP’den ihraç edilen Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, “15 Temmuz sonrasında açık hedef haline gelen Türk ordusunun bir parti ordusuna dönüştürülmeye çalışıldığını görüyoruz” dedi.

Muhalif grupta yer alarak MHP’den ihraç edilen

Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türk milletinin ikinci ana yurdu Anadolu coğrafyasının tarih boyunca dünyanın en önemli jeopolitik kavşağı kabul edildiğini ve bundan dolayı milletler ile devletler arasındaki mücadelenin merkezi olduğunu belirtti. “Bu coğrafyada var olmanın ön şartı güçlü bir ordudur” diyen Özdağ,

Özdağ, “AKP önce

‘Türk ordusu bir parti ordusuna dönüştürülmeye çalışılıyor’

Ordunun kurumsal yapısının dağıtıldığını, emir komuta birliğinin ortadan kaldırıldığını ve TSK’nın Eskişehir-Kütahya Muharebeleri’nden bu yana en büyük kriz döneminden geçtiğini iddia eden Özdağ, şöyle devam etti:

“15 Temmuz sonrasında açık hedef haline gelen Türk ordusunun bir parti ordusuna dönüştürülmeye çalışıldığını görüyoruz. Bunun ilk hamlesi, Tarım Bakanlığı Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci’nin Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Eylül 2016’da atanması oldu. Ekinci, 2007 ve 2011’de AKP’nin Diyarbakır aday adayı. Milletvekilliği aday adaylığı sırasında yeşil, sarı, kırmızı renkle Türkçe, Kürtçe, Zazaca seçim propagandası broşürü bastırdığı basında çıktı. Göreve geldiği günden bu yana asker personeli aşağılayan ve zora sokan tarzıyla da ısrar ediyor. Ekinci döneminde Tarım Bakanlığı’nda FETÖ’cü örgütlenme çok etkili oldu.”

‘Türkiye’yi parti ordusu ile savunmak mümkün değil’

Türkiye’yi “parti ordusu” ile savunmanın mümkün olmadığını, Türkiye’nin ancak milli bir ordu tarafından savunulabileceğini anlatan Özdağ, “AKP, devletin temel taşıyıcı kurumlarının sarsılmasına neden olacak ölçüde devlete zarar vermiştir ve zarar vermeye devam etmektedir. Ne yazık ki en fazla zarar gören kurumlarımızın başında, ülkemizin, bağımsızlığımızın, toprak bütünlüğünün ve milli birliğin asıl güvencesi olan Türk Silahlı Kuvvetleri gelmektedir” dedi.

‘Kılıçdaroğlu keşke 16 Nisan’da YSK’ya yürüseydi’

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “adalet yürüyüşüne” katkı verip vermeyeceklerine ilişkin soru üzerine Özdağ, Türkiye’de adaletsizliğin olduğunu bildiklerini ifade etti. Özdağ, “Ben, adaletsizliğin hakim sürdüğü ortamda, CHP Genel Başkanı tarafından başlatılan bu yürüyüşe ilk günden destek verdim ama keşke ‘Sayın Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a yürüyeceğine 16 Nisan akşamı CHP Genel Merkezi’nden Yüksek Seçim Kurulunun önüne yürüseydi’ diye de ekledim. Hala aynı noktadayım” diye konuştu.

Yeni parti yanıtı

Bir gazetecinin, “Parti kurma hazırlığı içerisinde olduğunuz yönünde haberler var. Bir değerlendirmeniz var mı?” sorusuna Özdağ, “Bu konuyla ilgili basına açıklama yaptım. Tabii ki belirli istişareler yoğun bir şekilde sürüyor ve sürmeye devam edecek” yanıtını verdi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.