Ünlü isimlerden Gülmen ve Özakça çağrısı

0
366
Ünlü isimlerden Gülmen ve Özakça çağrısı
Ünlü isimlerden Gülmen ve Özakça çağrısı
Aralarında ünlü sanatçılar, yönetmenler ve yazarların da bulunduğu isimler, KHK ile atıldıkları işlerine geri dönebilmek için 111 gündür açlık grevinde olan tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için yetkililere çağrı yaptı.

Aralarında Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Barış Pirhasan, Edip Akbayram, Elif Şafak, Ercan Kesal, Ferzan Özpetek, Gülriz Suriri, Hale Soygazi, Halil Ergün, Hasibe Eren, Hayko Cepkin, Halil Ergün, Levent Üzümcü, Lale Mansur, Latife Tekin, Meltem Cumbul, Murathan Mungan, Müjde Ar, Müjdat Gezen, Nejat Yavaşoğulları, Rutkay Aziz, Selçuk Yöntem, Sabahat Akkiraz, Sıla Gençoğlu,Sevinç Erbulak, Suavi, Şevket Çoruh, Tolga Sağ, Tilbe Saran, Zeynep Tanbay, Zülfü Livaneli ve Zuhal Olcay’ın da aralarında bulunduğu 111 isim 111 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada şöyle denildi: “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, OHAL kararnamesi ile işten atılan beş bin akademisyen, elli bin öğretmen ve yüz elli bin çalışandan yalnızca ikisi. İşe geri dönme talebiyle açlık grevine gittikleri için cezaevine atıldılar 111 gündür açlar. Nuriye ve Semih ölmesin. Çalışma hakları geri verilsin. Okullarına dönebilmeleri ve hayatlarına devam edebilmeleri için devletin gereken adımları atmasını istiyoruz. Adalet ve demokrasi bunu gerektirir.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.