Vatan Partisi 15 Temmuz afişlerini yargıya taşıyacak

0
379
Vatan Partisi 15 Temmuz afişlerini yargıya taşıyacak
Vatan Partisi 15 Temmuz afişlerini yargıya taşıyacak
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 Temmuz afişlerinin Türk ordusuna zarar verdiği gerekçesiyle kaldırılmasını istedi. Perinçek, “Bu afişleri hazırlayanlar, asanlar ve astıranlar için suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Doğu Perinçek partisinin Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada açıklama yapan Perinçek, 15 Temmuz darbe girişiminin iç barış, vatan bütünlüğü ve cumhuriyete karşı yapıldığını söyledi. Türk ordusu ve milletinin beraber darbeyi önlediğini belirten Perinçek, Türk ordusunun bu darbede etkisiz gösterilmeye çalışılmasının tehlikeli olduğunu aktardı. Darbe girişiminde ABD’ye karşı savaş verildiğini iddia eden Doğu Perinçek, 15 Temmuz’da ilk rauntta Türkiye’nin gladyoyu yendiğini kaydetti.

“Cumhurbaşkanı ve hükümet o afişlerden sorumludur”

Doğu Perinçek, cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan, Türk askerini zavallı gösteren, ağlarken gösteren 15 Temmuz afişlerinin asılmasını ise vahim olarak niteledi. Perinçek, şunları kaydetti:

“Bu, Türk ordusuna karşı psikolojik savaştır. Bu savaşta askeri küçük düşüren fotoğrafları ABD, PKK, FETÖ destekler. Daha acı olanı o afişlerin altından cumhurbaşkanlığının armasının bulunmasıdır. AKP’nin içinde o afişlere tepkiler vardı. AKP’nin içinde vatanseverler var. Bu afişlerin indirilmediğini görüyoruz. İyi niyetimizle bu afişlerden Cumhurbaşkanı ve Başbakanın haberi yok diye düşünüyorduk. Oralara sızmış olan Amerikancı unsurlar, iç kargaşa çıkarmak için bu afişleri bir tertip olarak hazırlamışlardır diye düşünüyorduk. Cumhurbaşkanı ve Başbakan öğrendiğinde indirir diye iyi niyetli düşündük. Ama afişler indirilmediği için cumhurbaşkanı ve hükümet o afişlerden sorumludur.”

“Kaldırmazsanız millet o afişleri kaldıracak”

Vatan Partisi olarak yarın bu afişleri astıran, asanlar için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayan Perinçek, bu afişlerin Türk ordusuna hakaret suçu içerdiğini söyledi. Perinçek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Afişler indirilmelidir, o afişlerin mazereti yoktur. Zırvaları kabul etmiyoruz. Türk askerine karşı bir kampanya açılmıştır. Bu savaşı ancak ABD ve İsrail açar. Cumhurbaşkanına ve hükümete son bir fırsat, o afişleri derhal kaldırılmalıdırlar. O afişleri kaldırmak fazilettir. Ümit ediyoruz o afişleri yapanlar onların bilgisi dahilinde değildir. Kaldırılmazsanız o afişleri millet kaldıracak. Kaldırın, indirin o afişleri. Bu afişleri hazırlayanlar, asanlar ve astıranlar için suç duyurusunda bulunacağız.”

Başbakan 16 Temmuz’da Perinçek’i aramış

Doğu Perinçek darbe girişimi sırasında cumhurbaşkanı ve başbakanı aradıklarını ancak ulaşamadıklarını kaydetti. Başbakan ile darbe girişiminin ertesi gün telefonla görüştüklerini vurgulayan Perinçek, “Kendisi (Başbakan) ordunun yıpratılmasının yanlış olduğunu aktardı. TRT’nin önüne giderek ordunun yıpratılmasına karşı olduğunu açıklamıştı. Darbenin bastırılmasındaki kararlılığımız dolayısıyla bize teşekkür etti” diye konuştu.

“CHP, FETÖ’yü kurtarmaya çalışıyor”

CHP’nin önderliğinde terör örgütleri FETÖ ve PKK’nın, üyelerini hapisten kurtarmak için faaliyet başlattığını ileri süren Doğu Perinçek, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Mağdurları kurtaracağız, hapishanelerin kapısı açılsın, kamudan ihraç edilenler görevlerine tekrar iade edilsin talepleriyle sözüm ona bir adalet yürüyüşü yapıldı. Bunun devam edeceği açıklandı. Bir dönem AKP Fethullah Gülen terör örgütü ile işbirliği yaptı. AKP’nin bu misyonunu şimdi de CHP üstlendi. CHP, FETÖ’yü kurtarmaya çalışıyor. Bunun arkasında ABD olduğu gizlenmiyor.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.