‘Zeki Müren Türk Müziğinin canına okudu’

0
753
'Zeki Müren Türk Müziğinin canına okudu'
'Zeki Müren Türk Müziğinin canına okudu'
Murat Bardakçı, CNN TÜRK’te katıldığı Hafta Sonu programında klasik Türk müziğiyle igili görüşlerini açıklarken Zeki Müren’e değindi ve “Türk müziğinin canına okuyan kişidir” dedi. Kamuoyunda Zeki Müren hakkındaki “Çok iyi Türkçe konuştuğu” konusunu da değerlendiren Bardakçı, “Türkçeyi çok kötü konuşuyordu” dedi.

Tarih, sanat ve kültür konularındaki sıra dışı açıklamalarıyla tanınan gazeteci – yazar Murat Bardakçı, CNN TÜRK’te katıldığı Hafta Sonu programında resim ve

Türk resim sanatının geçmişi olmadığı için koleksiyon değeri taşımadığını söyleyen Murat Bardakçı, Osman Hamdi Bey’in tablolarının yurtdışında alıcı bulamayacağını iddia etti.

Avrupa’da yapılan müzayedelerde satılan Türk ressamlarının eserlerinin yine Türkler tarafından satın alındığını belirten Bardakçı, “Sosyetik insanlar hava atmak için bunları alıyor” dedi.

Türk müziği konusunda da ilginç iddialarda bulunan Murat Bardakçı, Zeki Müren’e “Türk müziğinin canına okuyan kişidir” dedi.

Son dönemde düğün ve davetlerde rastlanan semazen gösterilerine de değinen Bardakçı, “Ben onlara döner sermaye diyorum. Çünkü sema bir ibadettir. Düğünlerde yapılması serseriliktir” dedi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.