Denizli’de Yılanlar Şehir Merkezini Sardı

0
564
Denizli'de Yılanlar Şehir Merkezini Sardı
Denizli'de Yılanlar Şehir Merkezini Sardı

Son yirmi günde otuz beş ayrı ihbara cevap veren itfaiye ekipleri evlerde, bahçelerde ve otomobillerin kaputlarının içinde ya da aralarında zehirli engerek olan çok sayıda yılanı yakalayıp, doğal hayata geri bırakıldı.

Geçtiğimiz ay Denizli şehir merkezinde şiddetli bölgesel aşırı yağışlar etkili oldu. Yağışlar sebebiyle çay ve dereler taştı, sele dönüştü. Bu yağışlar da dağlık ve ormanlık bölgelerde sele dönüşen yağışlar sebebiyle daha önceden yuvalarından çıkan yılanlar da suya kapılıp, şehir merkezine kadar taşındı. Sele kapılıp, sürüklenen yılanlar şehir merkezinde bahçelere, evlereve otomobillerin kaputlarının içine girip, hatta işyerlerinin duvarlarında bile çıkmaya başladı.

BOYLARI 2 METRE! ÜSTELİK ZEHİRLİ

Son yirmi günde, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na 35 yılan ihbarı geldi. Yılanların bulunduğu olay yerlerine giden itfaiye güçleri, evlerin içine, otomobillerin kaputlarının içine, hatta işyerlerinin duvarlarına bile giren yılanları özel aparatlarla yakalayıp, tekrar doğaya bıraktı. Bulunan yılanların  yaklaşık 2 metreyi bulduğu, zehirli olanların da bulunduğu, engerek, kaya yılanı, bozyörük gibi cinslerin de bulunduğu yılanlar doğaya geri bırakıldı.

İtfaiyeden gelen açıklamalar doğrultusunda , yılan gören vatandaşların hemen ihbarda bulunmalarını istenirken, bazı yılanların zehirli olabilecekleri, bunlara dokunulmaması itfaiyeden yardım istenmesi gerektiği ifade edildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.