İHH Suriye’de Yetimlere Her gün Yemek Dağıtıyor

0
604
İHH Suriye'de Yetimlere Her gün Yemek Dağıtıyor
İHH Suriye'de Yetimlere Her gün Yemek Dağıtıyor

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye’nin farklı yerlerinde oluşturulan mutfak ve aş evlerinden her gün 10 bin yetimin faydalandığını aktardı.

İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun, verdiği demeçte, Suriyeli yetimlere kol kanat germeye devam edeceklerini belirtti.

Ramazan ayı boyunca Suriye’nin birçok yerine yardım ulaştırdıklarına vurgu yapan Tosun, şunları söyledi:

“Ramazan ayıyla beraber Suriye’de her geçen gün daha çok yetimin karnını doyuruyoruz. Özellikle içeriisnde olduğumuz zamanda birçok ihtiyaç malzemesine ulaşamayan insanlar iftarlarını açamayacaklardı. Bu sebeple Suriye’nin belirli noktalarında oluşturduğumuz mutfak ve aşevlerinde yapılan yemekler sayesinde ciddi bir ihtiyacı gidermiş bulunuyoruz. Her gün 10 binin üzerinde Suriyeli yetime de iftarlık sıcak yemek dağıtıyoruz.” ifadelerini kullandı.

TÜRK İNSANININ YARDIMSEVERLİĞİ

Ramazan Ayı’nın gelmesi ile birlikte Türk insanının yardımseverliği birkez daha gözler önüne seriliyor. Her durumda karşısındaki insana yardım etmeyi amaçlayan Türk Milleti, Ramazan vesilesi ile bu geleneğini sürdüyor. Bunun öncülüğünü yapan İHH Suriye’de ki binlerce yetime hergün yemek ve yaşam malzemesi veriyor.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.