Ramazan’da Balıkçılar Kuş Avlıyor!

0
630
Ramazan’da Balıkçılar Kuş Avlıyor!
Ramazan’da Balıkçılar Kuş Avlıyor!

Ramazan ayında et ve tavuğa yönelen ilgi ile yaz sezonu dolayısıyla var olan balık kıtlığı, balıkçıları mahvetmiş durumda.

Satışların yüzde 50 düştüğünü iddia eden Bursa Tuz Pazarı balıkçı esnafı, halkın her ramazanda olduğu gibi bu Ramazan’da da tavuk ve kırmızı ete yönelmiş durumda olduğunu belirtti. Balığın sağlıklı ve hafif olması sebebiyle daha çok yenilmesi gerektiğini dile getiren balıkçılar, satışların azalmasından şikayetçi her ramazanda olduğu gibi.

RAMAZAN AYINDA ÇARŞILARA YÖNELEN HALK BALIKÇILARI TEĞET GEÇİYOR

İftar alışverişi için çarşılara akın eden halk, balık tezgahlarını teğet geçit et tezgahlarına yöneliyor. Normal sezonda dokuz ayrı balıkçının satış yaptığı Tuz Pazarı’nda ramazan ayında sade ve sadece bir balıkçı tezgahı açık tutuluyor.

Satışlarda yarı yarıya bir düşüş olduğunu söyleyen balıkçı esnafı Coşkun Hayri, “Ramazanda balığın aşırı su içme gereksinimi yaratığını söylüyorlar. Bence balık yemek ramazanda daha sağlıklı. İnsanları rahatsız etmez. Yurttaşların balığı ramazanda da yemesi gerekir” dedi.

Normal sezonda açılan tezgah sayısındaki düşüşün, balık azlığından da kaynaklandığını dile getiren esnaf, Ramazan sonrası için umutlu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.