Süresinde Alınmayan Yeni Çipli Kimlikler İmha Edilecek!

0
529
Süresinde Alınmayan Yeni Çipli Kimlikler İmha Edilecek!
Süresinde Alınmayan Yeni Çipli Kimlikler İmha Edilecek!

Hızarcıoğlu’nun yaptığı açıklamada, müdürlüklere şu ana kadar 25 bin kişinin çipli kimlik kartı başvurunda bulunduğunu söyledi.

KİMLİK KARTLARINI ZAMANINDA ALMAYAN VATANDAŞLARIN KİMLİK KARTLARI İMHA EDİLİYOR

Bunların beraberinde 52 kişinin yasal sürede kimliklerini teslim almadıklarını belirten Hızarcıoğlu, “Bu vatandaşlarımızın kimlik kartları süresinde almadıkları için imha edilerek çöpe atıldı.” dedi.Vatandaşları kimlik kartı başvuru sırasında uyardıklarını belirten Hızarcıoğlu fakat yinede vatandaşların sorumsuzca davranabildiğine ve kimlik kartlarını almaya gelmediklerini belirtti.

Vatandaşlara başvuru sonuçlarını takip etmelerini ve kartlarını zamanında almaları uyarısında bulunan Hızarcıoğlu, şöyle konuştu:

“Başvuru yapan vatandaşlara ilk sms geliyor, daha sonra PTT aracılığıyla istedikleri yere kimlik kartları teslim yapılmaya çalışılıyor. Vatandaş evde olmadığı durumlarda kapıya haber kağıdı bırakılıyor. PTT’den de kimliğini alamayan yurttaşların kimlik kartı müdürlüğümüze geri teslim ediyor. Kimliği gelen yurttaşlarda 30 gün içinde bize gelerek kimliğini teslim alması gerekiyor. Bu zaman içerisinde kimliğini almayan vatandaşların kimlik kartlarını elektronik devrede imha edip Ankara’ya gönderiyoruz. yurttaşlarımıza kimlik başvurusu yaparken her konuda bilgilendiriyoruz.kimlik Kartlar imha yapılmadan tekrardan başvuru yapılamıyor sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.