Sinop’ta ‘Doğalgaz Çalışmalarının Durdurulduğu’ İddiası

0
580

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, kentteki doğalgaz çalışmalarının belediye tarafından durdurulduğu iddiasına ilişkin, “Biz belediye olarak her yıl yaz sezonu boyunca şehirde inşaat yasağı uyguluyoruz. Dolayısıyla doğalgaz çalışmaları da bu yasağa tabidir. Yani alınan karar doğalgaz firmasına özel bir karar değildir.” dedi.

Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, insanların yazın Sinop’a dinlenmek ve tatillerini geçirmek için geldiklerini söyledi.

Sinop’un bir turizm kenti olduğuna işaret eden Ergül, bu nedenle haziran, temmuz ve ağustos aylarında kentte inşaat yasağı uyguladıklarını belirtti.

Bu yasağın her yıl uygulandığını ve doğalgaz firmasına özel olmadığını anlatan Ergül, şöyle konuştu:

“Biz belediye olarak her yıl yaz sezonu boyunca şehirde inşaat yasağı uyguluyoruz. Dolayısıyla doğalgaz çalışmaları da bu yasağa tabidir. Yani alınan karar doğalgaz firmasına özel bir karar değildir. Biliyorsunuz Sinop bir turizm kenti, insanlar buraya tatillerini yapmaya ve dinlenmeye geliyorlar. Bu kadar gürültünün içerisinde kim tatil yapabilir? Biz ilgili firmaya bunu söylememize rağmen sanki kendilerine yasak konmuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Onlar da herkes gibi çalışmalarına eylül ayı itibarıyla devam edecekler.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.