Sinop’ta Vatandaşlara Lys Uyarısı

0
460

Sinop İl Emniyet Müdürülüğünce vatandaşlara, 10-11 ve 17-18 haziran tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) esnasında meydana gelebilecek gürültü ve benzeri etkenlerin adayların olumsuz etkilenmesine neden olabileceği uyarısında bulunuldu.

Emniyetten yapılan yazılı açıklamada, sınavların yapılacağı okulların çevresinde inşaat çalışmaları, araçlardan gereksiz ve lüzumsuz bir şekilde klakson kullanımı, düğün, sünnet konvoyları ve eğlence gibi sebeplerle gürültü yapılmaması gerektiği vurgulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü olarak sınavların huzur ve güven ortamında yapılabilmesi için gerekli tüm tedbirlerin alındığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ekiplerimiz tarafından gerekli kontrol ve denetimler yapılacak olup, sınava giren adayların motivasyonunu bozacak şekilde çevreyi rahatsız eden şahıslar ve iş yerleri hakkında Kara yolları Trafik Kanunu ve Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca yasal işlem tatbik edilecektir.

Adayların ve sınav görevlilerinin, ÖSYM başkanlığınca yasaklanan maddelerle sınavların yapılacağı binalara girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecek ve bu eşyalar hiçbir şekilde emanet altına alınmayacaktır. Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak olup, adayların saat: 10: 00’da başlayan sınavlarda saat: 09: 45’ten sonra, saat: 14: 30’da başlayan sınavlarda ise 14: 15’ten sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Ayrıca adayların sınav toplam sınav süresinin 3’te 4’lük zaman dilimi dolmadan ve son 15 dakika içerisinde sınav binasından dışarı çıkarılmayacağının adaylarımız tarafından bilinmesi ve bu kapsamda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.